Во Кратово пронајдени маж и жена починати во нивниот дом

На улицата „Глигор Пазавански“ во Кратово, вчера во својот дом, во помошна просторија во дворот од куќата, биле пронајдени починати М.И. (67) и неговата сопруга Д.И. (66).

Лекар констатирал смрт без траги на насилство.  Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кратово, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција.

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе