Во Скопје

Во контејнери најдени навлака од ракетен фрлач и граната од рачен фрлач

Вчера во 12.40 часот било пријавено дека на ул.„Вуковарска" во Скопје во два одделни контејнери биле пронајдени навлака од ракетен фрлач и граната од рачен фрлач, кои најверојатно биле школски.

Во врска со пронајдените предмети приведен бил  М.Ѓ. (68) од Скопје, соопшти полицијата.

Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од СВР-Скопје, Одделот за Антитероризам и Единицата за недозволена трговија.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе