Во Кичево камион удрил во пешак

На улицата „Борис Кидрич" во Кичево вчера товарно возило „мерцедес", со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ц.С. (60) од Кичево, удрило во пешак Д.Д. (63) од Кичево.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кичево. 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе