Во Кичево извршена обљуба врз 13-годишна малолетничка

Во полициската станица Кичево вчера била пријавена обљуба врз 13-годишна малолетничка.

„Според пријавата, на 20 јули 2020 година, во периодот од 14:30 до 15 часот, А.Ц. 22-годишен од Кичево извршил обљуба врз 13-годишна малолетничка“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава. 

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе