Во Карпош фрлен шише со бензин во продавница за авто гуми

Вчера е пријавено дека кон излог на продавница за гуми на подрачјето на Карпош, сопственост на М.Ф.(48) од Скопје, била исфрлена запалива течност, од која бил предизвикан пожар.

Повредени лица нема, пожарот бил изгаснат, а увид на местото  извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе