Во Гостивар кола удри 10-годишно дете на велосипед

Во Гостивар на ул.„101“, Џ.Ш.(50) од Гостивар, управувајќи патничко возило „мерцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, удрил во велосипед, управуван од 10-годишник од Гостивар. Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди.

Детето било пренесено во Медицинскиот центар Гостивар, каде му била укажана лекарска помош. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа екипа од Полициската станица Гостивар.                                        

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе