Во Гази Баба за еден ден казнети 192 возачи

Во рамките на засилените акциски контроли во сообраќајот, МВР во текот на вчерашниот ден само на територијата на Гази Баба изрече вкупно 192 казни, од кои 25 за возење без возачка дозвола, 23 за технички неисправни и нерегистрирани возила, а 15 санкции за неносење на заштитна маска.

Од Министерството најавуваат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

 

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе