Во ѕид од куќата нашол 18 пиштоли

Велешанец во еден од ѕидовите на неговата куќа пронашол 18 пиштоли.

Вчера околу 13.30 часот при вршење на градежни работи на куќа која се наоѓа на улица „Максим Горки“  во Велес, од страна на сопственикот на куќата И.Ѓ.(68) во еден од ѕидовите пронајдени се 18 пиштоли марка нагантс  калибар 7,62 мм, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот изврши екипа од Сектор за внатрешни работи Велес.

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

повеќе

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

повеќе

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.

повеќе