МВР билтен

Во дворот на тетовскиот затвор пронајдено ќесе со хашиш

Вчеравечер, вработен во тетовскиот затвор во дворот забележал ќесе со хашиш.

Во текот на вчерашниот ден околу 19.10 часот, вработен во Казнено-поправната установа „Тетово“ пријавил дека во близина на оградата од дворот на објектот пронашол најлонско ќесе со хашиш.

Пронајденото било подигнато и дадено на вештачење.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе