Во домовите на двајца жители на Бучим пронајдени пари, ловно оружје и марихуана

Вчера по судска наредба, полициски службеници извршиле претреси во домовите на Ф.С. (56) и Е.С. (30), двајцата од село Бучим, Радовишко. При претресите биле пронајдени и одземени пари - различни валути, муниција за ловно оружје и марихуана.

Е.С. бил лишен од слобода и задржан во полициската станица Радовиш. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе