Во домот на жител на Свети Николе најдени дијаболи, куршуми и пиротехнички средства

СВР Штип поднесе кривичнa пријавa против Н.М.(39) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материјали“.

При извршен претрес во неговиот дом, биле пронајдени 196 пакувања дијаболи со разни големини, куршуми калибар 12мм и повеќе пиротехнички средства за огномет.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе