Во Чаир напaднато и ограбено едно лице

Вчера во 10.00 часот во полициската станица Чаир, М.К. од Скопје пријавил дека на 27.09.2020 околу 23.30 часот на ул.„Гоце Стојчевски", две лица му се заканиле со остар предмет и физички го нападнале, по што му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе