Велосипедистка тешко повредена откако ја удрил автомобил

Во ОВР Гостивар вчера во 10:00 часот било пријавено дека на улицата „Беличица“ во Гостивар, патничко возило опел астра, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(52) од Гостивар, удрило во велосипед управуван од Л.М.(46) од Гостивар.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.М., констатирани во Медицински центар Гостивар. Увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе