Велосипедистка искасана од куче во Скопје

Вчера во 12:00 часот во Полициската станица Кисела Вода М.Л.(20) од Скопје пријавила дека претходниот ден околу 11:30 часот на патеката покрај пругата на улицата "Михаил Чаков" додека возела велосипед, била нападната од кучиња-скитници.

Eдно ја каснало за левата рака.

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе

Пробацијата претставува клучна новина во реформата на нашиот пенитенцијарен и казненоправен систем и приоритетна цел на владината политика.

повеќе