Велешанка пронајдена почината во домот во кој што живеела

Во СВР Велес синоќа било пријавено дека во домот каде живеела како потстанар во Велес била пронајдена почината М.Н.(70) од Велес.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе