Велешанец уапсен вчера на скопскиот аеродром

Синоќа на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при контрола и проверка, било констатирано дека М.З. (31) од Велес се наоѓа на листата со мерка „апси“.

М.З. бил приведен и предаден на полициски службеници од полициската станица Гази Баба за спроведување до Казнено-поправната установа – Затвор Скопје.

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе