Велешанец и охриѓанец каснати од кучиња скитници

Вчера околу 09.10 часот во СВР Велес, Д.Н.(57) од Велес пријавил дека во „Младинскиот парк“ во Велес бил каснат од куче скитник во пределот на нозете.

„Вчера исто така во 14.50 часот во Полициската станица Центар, Х.К.(24) од Охрид пријавил дека на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога“, информираат од МВР.

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе