Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа, едно лице загина

Во сообраќајна несреќа кај Петровец загина едно лице.

„На 14.08. 2019 г. во 18,48 часот пријавена е сообраќајна незгода во с. Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот. Возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на лице место.

По наредба на ЈО телото ќе биде предадено на обдукција“, информираат од МВР.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе