Вечерва нова тешка сообраќајна несреќа, едно лице загина

Во сообраќајна несреќа кај Петровец загина едно лице.

„На 14.08. 2019 г. во 18,48 часот пријавена е сообраќајна незгода во с. Дрма поточно на регионален пат помеѓу село Идризово и село Петровец, каде товарно возило ДАФ со скопски таблички излетало од коловозот. Возачот, Д. Т. (36) од село Ржаничино починал на лице место.

По наредба на ЈО телото ќе биде предадено на обдукција“, информираат од МВР.

Два месеци по недобивањето датум за преговори за членство на Македонија во ЕУ, малку знаеме која беше улогата на Бугарија во тоа.

повеќе

И покрај сите обиди, темата „Закон за јазиците" не „лепи".

повеќе

Дали ние, луѓето, сакаме да продолжиме да живееме добро и безбедно на оваа планета?

повеќе