Вадел пари од банкомат со туѓа картичка

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против Р.Ѓ.(22) од с.Тремник, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем".

На 18.07.2021, пријавениот одзел платежна картичка на женско лице од Неготино, по што од банкомат, во два наврата, извадил околу 9.000 денари.

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе