СВР Тетово

Украле „берлинго“, набрзо полицијата ги уапси крадците

Полицијата уапси четири лица од Врапчиште кои украле „ситроен берлинго“. Возилот набрзо било најдено, а четирите лица се уапсени.

Вчера во 16.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Ш.М.(21), В.У.(22). Ш.М.(21) и Ф.А.(22), сите од гостиварско Врапчиште.

„Тие се сомничат дека претходно противправно одзеле патничко возило „цитроен берлинго", со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Н.И.(43) од тетовска Голема Речица. Половина час пред тоа, возилото било пронајдено и вратено на сопственикот. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопшти СВР Тетово.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе