Пријава за кумановец

Украл пари и цигари и на излегување ја удрил вработената со пиштолот по глава

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против О.М.(39) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривичното дело разбојништво.

Пријавениот на 27 септември околу 19 часот влегол во продавница на улица „405“ во населбата “Иго Тричковиќ“ во Куманово, каде после сериозна закана, од појасот извадил пиштол којшто го репетирал и вперил во вработената, по што зел штека цигари “Малборо” и 15.190 денари од касата.

На излегување од продавницата, пријавениот ја удрил вработената со пиштолот во пределот на  главата и побегнал, информираа од МВР.

Пораката на амбасадорот Бејли среде Скопје, јас не ја сфатив како шлаканица врз ДИК и нивните неодговорни членови (за наша несреќа едногласни во мислите и менталната матрица)!

повеќе

Дипломатијата е уметност невозможното да го направите возможно (Ш.-М. Талеиран).

повеќе

Односите меѓу Грција и Македонија се на клучна точка, вели Катимерини и со ѕвездички дообјаснува дека употребата на терминот „Македонија“ е на авторот и дека не го одразува ставот на весникот. Сепак се чини ова е првпат грчкиот весник да нè напише со уставното име.

повеќе