Украдени предмети најдени во куќа на кавадарчанец, полицијата го приведе

Полициски службеници вчера го привеле кавадарчанецот Р.Р. (32), откако при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривични дела кражби и тешки кражби извршени на подрачјето на ОВР Кавадарци и ОВР Неготино.

Тој бил приведeн во Полицискaта станица во Кавадарци и по целосно документирање на случјаот, информираат од МВР, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе