Украдени 21 лаптоп од продавница во Ѓорче Петров

Во периодот од 15 часот на 11 февруари до 4.30 часот на 12 февруари непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за техничка стока на ул. „Ѓорче Петров" во Скопје.

Сторителот со парче бетон го скршил стаклото од влезната врата, влегол внатре и одзел 21 лаптоп компјутери, по што побегнал во непознат правец. 

На тој начин сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 900.000 денари.

Полицијата  презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе