Украден автомобил, бил оставен со клуч на брава на улица

Б. Т. (56) од Гостивар пријавил дека на улицата Ѓорче Петров бил украден автомобил хјундаи, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Јавното претпријатие „Државни патишта“ Скопје.

Возилото било оставено со клуч на бравата. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе