Украден автомобил, бил оставен со клуч на брава на улица

Б. Т. (56) од Гостивар пријавил дека на улицата Ѓорче Петров бил украден автомобил хјундаи, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Јавното претпријатие „Државни патишта“ Скопје.

Возилото било оставено со клуч на бравата. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе