Удрил во пешак во Битола и избегал од местото

Вчера околу 19 часот на улица ,„Солунска“ во Битола непознато возило управувано од непознато лице удрило во пешакот С.Т.(74) од Битола и го напуштило местото на настанот. 

МВР соопшти дека С.Т. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Битола каде му била укажана лекарска помош. Извршен бил увид и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот. 

 

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе