Удрил со кола во пешак и побегнал од местото

Синоќа во СВР Куманово било пријавено дека во с.Романовце, кумановско, патничко возило „БМВ“ со непознати регистарски ознаки удрило во пешакот С.С.(67) од с.Романовце и го напуштило местото.

Во несреќата С.С. се здобил со тешки телесни повреди  констатирани во Општа болница Куманово.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе