Во тетовско

Удрил со „голф“ во паркирано возило и починал

Вчера околу 09.30 часот во село Челопек, тетовско, С.И.(56) од село Челопек, управувајќи „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, удрил во паркирано патничко возило, информираат од МВР.

По незгодата, С.И. бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, каде била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Едно современо демократско општество се разликува од тоталитарното токму по тоа што јавната критика е основно полемичко право и должност на медиумите.

повеќе

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе