Во тетовско

Удрил со „голф“ во паркирано возило и починал

Вчера околу 09.30 часот во село Челопек, тетовско, С.И.(56) од село Челопек, управувајќи „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, удрил во паркирано патничко возило, информираат од МВР.

По незгодата, С.И. бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, каде била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе