Убиство во Рашче, во 60-годишен маж пукано од џип

Едно лице е убиено попладнево во скопското село Рашче, информираат од МВР.

Во убиениот било пукано од џип во движење со бугарски регистерски таблички. Убиениот бил во автомобил „фолксваген“. Според информациите од полицијата убиениот бил маж околу 60 години.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе