Убиено 22-годишно момче во тепачка во Струмица

22-годишно момче е убиено вечерва во Струмица во тепачка меѓу две семејства во Турското маало на улицата „Бетовенова”, а еден 16-годишен и две жени се повредени, обави МИА.

Информацијата ја потврдила директорката на струмичката болница, Катерина Кузмановска, која изјавила дека момчето било прободено и било донесено мртво во болницата, додека повредените се надвор од животна опасност.

Според портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, пријавен e инцидент на улица „Бетовенова” во Струмица, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Од полицијата повеќе информации за настанот најавуваат за утре. 

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе