Уапсени тројца тинејџери во Тетово поради дрога

Синоќа околу 22 часот и 15 минути на улица „Страшо Пинџур“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.Б.(18) од Тетово затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил задржан во полициската станица Тетово и по целосно документиорање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Истиот ден на крстосница на улиците „Киро Ристевски-Дрнц“ и „Љуботенска“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода двајца 17-годишни малолетници од Тетово.

При нивен и преглед на возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, кое било паркирано и во кое тие се наоѓале била пронајдена марихуана. Тие биле задржани во полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе