Министерство за внатрешни работи

Уапсени три лица додека краделе од автомобил

Денеска, околу 13.00 часот на Средно Водно полицијата уапси три лица во момент кога краделе од автомобил.

Како што информираат од МВР,  во момент на кражба полицајците ги затекнале лицата Д.Д.(33), Ф.Д.(27) и Е.Н.(17), сите од Скопје. Тие краделе од паркиран автомобил марка „фолксваген поло" со бугарски таблички. При претресот кај нив биле пронајдени украдените предмети, а кај Д.Д. бил пронајден и блокатор.

По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени кривични пријави, соопшти МВР.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе