Во Скопје

Уапсени шест дилери на дрога

Околу полноќ во 00.20 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Венјамин Манчуковски“ го привеле К.Р.(47) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

Вчера во 21.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Козле“ го привеле Н.Р.(34) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Во 02.00 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Благоја Стефковски“ го лишиле од слобода А.А.(30) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Во 01.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба ги привеле А.Б.(27) и М.П.(27), двајцата од Скопје, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Исто така вчера во 18.40 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Венјамин Манчуковски“ го лишиле од слобода Ф.И.(26) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

 

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе