Уапсени пет наркодилери меѓу нив и малолетник

Вчера во 16.10 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со оружје и дрога при СВР Скопје го лишиле од слобода С.М(39) од Скопје, затоа што при извршен претрес во неговиот дом во населбата Чаир била пронајдена марихуана.

„Ноќеска во 01.00 часот полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Партизански одреди“ го привеле Д.Д.(35) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Вчера во 23.45 часот полициски службеници од СВР Скопје на Кеј „Димитар Влахов“ при извршен преглед кај 17-годишен малолетник од Куманово била пронајдена марихуана.

Исто така вчера во 21.20 часот полициски службеници од СВР Скопје во село Горно Нерези го лишиле од слобода Б.С.(32) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Вчера во 20.00 часот полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар го привеле М.А.(26) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на сите овие случаи, против уапсените лица ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

 

 

 

 

 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе