Уапсени пет лица поради дрога

Вчера во 11,30 часот полициски службеници од СВР Скопје од булеварот „Гоце Делчев“ го лишиле од слобода С.Т.(51) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. Тој бил приведен во полициската станица Центар.

Вчера исто така во 13,00 часот полициски службеници од СВР Скопје од улицата „Скупи" го лишиле од слобода Б.Љ.(27) од Богданци, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициската станица Карпош и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Вечерва во 02,10 во СВР Тетово бил лишен од слобода Е.А.(18) од с.Жеровјане. Кај него во с.Жеровјане била пронајдена и одземена марихуана. .

Вчера во 22,00 во СВР Тетово биле лишени од слобода А.Б.(18) од с.Чегране,гостиварско и М.И.(18) од с.Форино,гостиварско кај кои во с.Чегране од полициски службеници била пронајдена и одземена марихуанаПо целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“, информираат од МВР.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе