Уапсени неколку дилери на дрога во Тетово

На ул.„Борис Кидрич“ во близина на парк во Тетово вчера во 20:20 часот, од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода Г.Х.(21) и Х.А(20), двајцата од Тетово, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По целосно докумен-тирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„Ноќеска во 2:40 часот во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово биле лишени од слобода А.А.(23) од с.Јеловјане, тетовско, и Л.М(18) од Тетово, бидејќи кај нив била пронајдена марихуана. По целосно докумнетирање на случајот, про-тив нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

 

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе