Уапсени наркодилери во Кочани и Тетово

Десет минути по полноќ полициски службеници од СВР Скопје од ул.„Јуриј Гагарин“ го лишиле од слобода Д.С.(29) од Кочани, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„Вчера околу 18.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.Ш.(54) од Тетово, поради тоа што при претрес во неговиот дом на ул.„Киро Ристоски Дрнц“ во Тетово, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени повеќе различни пакувања со кафеава и со бела прашкаста материја, различни предмети со остатоци од кафеава прашкаста материја, неколку предмети со остатоци од бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираат од МВР.

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе