МВР

Уапсени наркодилери низ цела Македонија

Вчера во 17:10 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.О.(21) од Битола, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. Тој бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„На 25.07.2020 во 16:30 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Б.(41) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На ден 25.07.2020 во 02:15 часот на ул.,,Кеј Македонија" во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Г.Н.(21) од Свети Николе, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 25.07.2020 во 23:20 часот на плажа „Парк-Голден Бич" во Охрид, полициски службеници го лишиле од слобода Е.Л.(32) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе