МВР

Уапсени двајца Косовци, извршиле тешка кражба

Вчера во 20.00 часот, на паркинг од маркет на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов" во Скопје, од полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода Н.К.(41) и В.И.(38), двајцата од Косово, поради сомнение дека извршиле кривично дело „тешка кражба" казниво по чл.236 од Кривичниот законик.

Известен е Јавен обвинител, а лицата се предадени во полициска станица Карпош за понатамошна постапка.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе