Уапсени двајца гостиварци, кај нив пронајден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово вчера во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6", што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар.

При нивен и преглед на возилото, пронајден е кокаин. Двајцата се приведени во полициската станица Тетово, а по документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе