Уапсени двајца арачиновци, кај нив пронајдена марихуана

„Вчера во 22.10 часот полициски службеници од СВР Скопје, во село Брњарци ги лишиле од слобода Б.Б.(19) и Е.Б.(24), двајцата од село Арачиново, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе