Уапсени двајца арачиновци, кај нив пронајдена марихуана

„Вчера во 22.10 часот полициски службеници од СВР Скопје, во село Брњарци ги лишиле од слобода Б.Б.(19) и Е.Б.(24), двајцата од село Арачиново, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе