Уапсени дилери на хероин од Прилеп

На велешката патарина вечерва се уапсени дилери на хероин од Прилеп.

Одделот за криминалистичка полиција, сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи на велешката полиција лиши од слобода две лица од Прилеп во чие возило е пронајдена опојна дрога хероин.

МВР за утре најавува повеќе информации за овој случај.

С.П.

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе