Уапсен Турчин во Катланово, украл автомобил

Поради сомнеж дека украл автомобил полицијата уапси државјанин на Република Турција. Тој бил фатен во скопско Катланово. Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

„Синоќа во 02.30 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ч. од Република Турција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“, велат од полицијата.

 

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе