Уапсен скопјанец, кај него била пронајдена марихуана

„Вчера во полициската станица Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје на улица „Цветан Димов“ го привеле Е.Љ.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе