Уапсен скопјанец, кај него била пронајдена марихуана

„Вчера во полициската станица Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје на улица „Цветан Димов“ го привеле Е.Љ.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, информираат од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе