Уапсен криминалец баран за издржување на затворска казна

Кумановец баран за издржување затворска казна бил уапсен на први мај информираат од МВР.

„На први мај во 16.15 часот на граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека лицето Х.И.(28) од Куманово се барал за издржување казна затвор. Х.И. бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка“ соопштуваат од МВР.

Тоа што е многу поважно е дека се работи за ПРЕТХОДНА проверка, а не за post festum ветинг.

повеќе

Како што расте бројот на оние кои објавуваат непроверени, лажни и злонамерни информации, така се зголемува и бројот на медиуми кои работат со проверка на факти и се борат за вистината во јавниот простор преку одговорно истражување.

повеќе

Единствена работа за која ние граѓаните не плаќаме данок, е воздухот кој го дишеме.

повеќе