Уапсен Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол

Службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце” вчера уапсиле Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Фото: ЕПА

„Вчера во 12:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Долно Блаце го лишиле од слобода B.K. (31) од Косово, затоа што при извршена проверка било констатирано дека бил баран со меѓународна потерница од Интерпол“, посочуваат од МВР.

Лицето било задржано во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе