Уапсен кичевчанец со 44 пакувањa хероин

Полициски службеници од ОВР Кичево попладнево во Кичево на улица „Нико Пушоски" го лишиле од слобода кичевчанецот З.Б. (39), затоа што при извршен преглед кај него се пронајдени и одземени 44 пакувања хероин, соопштија од МВР.

Лицето е приведено во полициска станица и за настанот е известен Јавен обвинител од ОЈО Кичево, информираат од таму и додават дека по документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе