Уапсен дилер на дрога

Вчера околу 12,00 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, на улица „Киро Ристевски-Дрнц" во Тетово, го лишиле од слобода Н.Е.(46) од Тетово кај кого пронајден е хероин.

Н.Е. задржан е во Полициската станица Тетово.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе