Уапсен делчевец, нападнал инспектор

Вчера околу 13.00 часот на Граничен премин „Делчево“ од слобода бил лишен Д.Г.(58) од с.Звегор, делчевско, затоа што физички нападнал инспектор од Државниот инспекторат за патен сообраќај и транспорт, при обид да изврши преглед и контрола на патничко возило „опел“, со бугарски национални ознаки, кое тој го управувал.

„Д.Г. бил приведен во Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор Делчево и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираат од МВР.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе